top of page

Uygulama Yöntemleri 

PÜSKÜRTME UYGULAMASI

STARBOR Uygulama makinesi, bormak ile karıştırılan, selüloz ve bor minerallerinin uygulama hortumu vasıtasıyla ters çatı, duvar ve bodrum katlarının yüzeylerine püskürtülerek uygulama biçimidir.
Çatı katları için kullanım alanlarında bulunan sıcaklığı ya da serinliği muhafaza etmek amacıyla kullanılır.
Biçimini uygulama alanından alarak yekpareyalıtım sağlar.
Çatılar ahşap yapılardır, çatı katlarında, elektrik tesisatında oluşabilecek kısa devreler ahşabın yanmasına imkan tanır. STARBOR uygulama alanlarında alevin gelişmesini, yürümesini engelleyerek güvenlik şeridi oluşturur.
Ayrıca bor mineralleri, kemirgenlerin ve mikroorganizmaların yaşamasına engel olur. Dolayısıyla ahşap çatınızın ömrünü uzatır.
Kısa ömürlü yalıtım malzemelerinin, çatı arasında, her 5-6 senede bir yenilenmeleri zorunlu bir aşamadır. Oysa STARBOR 60 yıl performans gösterir.

856040275357.jpg
Püskürtme Uygulaması
563178437324.jpg

Serme Uygulaması

STARBOR Uygulama makinesi, bormak ile karıştırılan, selüloz ve bor minerallerinin uygulama hortumu ile beşik çatılarda alçıpan-rabis, lambiri ya da hasır beton üzerine uygulama biçimidir.
STARBOR şeklini uygulama alanında alarak, yapıyı bir yorgan misali örtmekte, ısı köprüsü oluşmasını engelleyerek tam bir yalıtım sağlamaktadır.
Ayrıca haşerelerin üreyip çoğalmaları için elverişli bir ortam olan çatı aralarında -mikroorganizmalar dahil- barınmalarını engeller.
Sıcak havanın yükselmesi ile kışın evinizde tüketmiş olduğunuz enerjinin çatı arasına kaçmasını engelleyecek, aynı zamanda evinizin sıcaklığını koruyarak faturalarınızda gözle görülür tasarruf sağlayacaktır.
Yazın gün boyu çatı arasına sıkışan sıcaklığın geceleyin evinizin içine girmesini engelleyerek, konforlu ortamlar oluşturacaktır.

Serme Uygulaması

DOLDURMA UYGULAMASI

STARBOR Uygulama makinesi, bormak ile karıştırılan, selüloz ve bor minerallerinin uygulama hortumu vasıtasıyla iki kaplama arasına doldurma işlemidir.
Alçıpan-hasır beton, alçıpan-alçıpan ya da alçıpan-tuğla benzeri kaplamalar arasına, ısı, ses ve yangın yalıtımı amaçlı kullanılmaktadır.
Lifli yapısı ara bölmede boşluk bırakmadan yekpare yalıtım görevini üstlenir.
STARBOR zamanla bozulmaz, 60 yıl performans gösterir.
Bu tarz uygulama alanları için en ideal çözüm, borlu yalıtım ile doldurma uygulaması yapmaktır.
Yalıtım değerinin yanında zamandan da kazandırarak tasarruf sağlar.

856040275357.jpg
Doldurma Uygulaması
bottom of page